O mně

 

Ke hře na djembe jsem se poprvé dostal v roce 2003 a bylo to víceméně náhodou. Tehdy jsem se věnoval scénickému tanci a vypravil jsem se na týdenní rytmopohybovou dílnu, kde probíhala výuka tance a bubnování. Dílnu pořádalo Pohybové studio Cyranovy Boty z Brna, mezi jehož členy se mi ihned zalíbilo. O rok později (2004) jsem se stal členem tohoto souboru a ještě o něco později i jeho vedoucím. Kromě scénického tance jsem se v Cyránkách věnoval také pohybovému rytmodivadlu, z velké části založenému na bodypercussion. Od roku 2007, kdy jsem odešel z Brna do Lindavy, jsem se začal více věnovat právě samotné hře na djembe a basové bubny, jako interpret i jako lektor. Několik let jsem vedl bubenické kurzy v Jablonci nad Nisou (klub Na Rampě), v Liberci (DDM Větrník) a doma v Lindavě. Dále jsem vedl řadu víkendových bubenických dílen. V letech 2008 – 2012 jsem byl kapelníkem skupiny TutaBota, kterou jsem založil se svými žáky z klubu Na Rampě.

portrét

Mezi učitele, kteří mě nejvíce ovlivnili, patří Věrka Bělehrádková, se kterou jsme tvořili rytmodivadlo a bodypercussion. Dále David Oplatek, jehož výuku jsem navštěvoval nejvíce a poznával u něj tradiční rytmy západní Afriky. Další inspirací mi byli výborní bubeníci Franki B. Frank, Mohamed Bangoura, Broňa Pavlíček a Igor Holka.

V současné době doprovázím kurzy afrického tance Petry Joklové a pořádám jednorázové bubenické dílny své či jiných lektorů. Od roku 2015 koncertuji s pražskou skupinou Aneboafro (www.aneboafro.cz).